בטיחות במחנות קיץ לנוער

במחנות קיץ לנוער ממונה בטיחות

בכל שנה ושנה נערכות בחודשי יולי אוגוסט מחנות קיץ של מגוון תנועות נוער כמו של הצופים, הנוער העובד והלומד , תנועת נוע"ם ועוד.
זו אחת התקופות האהובות ביותר על ילדינו, בה הם צוברים חוויות מגוונות ולומדים ונהנים, ויחד עם זאת זוהי אחת התקופות המסוכנות ביותר.
קיימות סכנות בטיחותיות רבות בהפעלות המחנות השונים, ועל כן יש לפעול ע"פ חוזר מנכ"ל משרד החינוך בנושא ולוודא שעושים את המקסימום למניעת מפגעים.

הסכנות במחנות הנוער והתמודדות איתן

במחנות קיים פוטנציאל נזק לנוער מסכנות שונות, העיקריות שבהן נובעות מהקמת המחנה ופירוקו, עבודה עם כלים כבדים ומסוכנים, זיהום במזון ובשתייה, הדלקת וכיבוי מדורות ופעילויות ספורט שונות. בנוסף לכל זה, חשוב לציין את החום הכבד בחודשים הללו ואת סכנות ההתייבשות הן לנוער והן לצוות.

משרד החינוך מחייב את כל מחנות הנוער לפעול ע"פ חוקי וכללי הבטיחות ולבצע את כל הבדיקות הדרושות על מנת להפעיל ולקיים את המחנה. בין היתר, המשרד מחייב כמות אנשי צוות ע"פ כמות הילדים, בדיקת המבנים ותקינותם, ואבטחה מסודרת. השילוב של כמות הילדים הגדולה יחד עם כמות אנשי צוות קטנה יותר, מזג האוויר, וההמצאות בשטחים פתוחים מכילה בתוכה אין ספור סכנות, ולכן חשוב מאוד לוודא ביצוע ומעקב מסודר אחר כל הנחיות משרד החינוך.

המקרה האחרון אירע באוגוסט 2017 במחנה של תנועת הנוער בני עקיבא, בו מספר חניכים בני 12-14 פונו לביה"ח עם כוויות קלות עד בינוניות בעקבות סיר מרק רותח שנפשך עליהם.

בטיחות במחנות קיץ ותנועות נוער – שירותנו

בין שירותי חברת דוד דנינו תוכלו להעזר ביועצי בטיחות מוסמכים ומקצועיים בעלי ניסיון של שנים בתחום, אשר יסייעו לכם למקסם את הבטיחות במחנות ולעשות הכל כדי ששום אסון לא יקרה.
בין שירותינו השונים:
* בדיקת תקינות מבני המחנות
* בדיקות תברואתיות
* מתן אישורים לקיום המחנות
* מתן הדרכות בנושאי בטיחות לאנשי הצוות

למידע נוסף הנכם מוזמנים לעיין בחוזר מנכ"ל משרד החינוך בנושא מחנות קיץ – בטיחות>

ייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

חדש!

מגוון רחב של שירותים לבתי ספר, גני ילדים, מעונות, מוסדות חינוך וקייטנות

על פי דרישות משרד החינוך