יועץ בטיחות בגני ילדים

בטיחות בגני ילדים ומוסדות חינוך

חברתנו מלווה, מייעצת ופעילה שנים רבות בתהליך רישוי מוסדות חינוך, (מגן ילדים ועד בתי ספר, אוניברסיטאות וכו) בהתאם לנוהל חידוש רישיון במשרד החינוך, משרד התמ"ת, משרד הרווחה ועוד.
אנו דוגלים בליווי קבוע ומקצועי למנהל/ת המוסד החינוכי כולל מתן מענה לבעיות הנדסיות ותחזוקתיות למוסד.

בין השירותים שלנו

אישור מתקני משחק בגני ילדים ובבתי ספר

מתקני השעשועים לילדים מהווים אטרקציה מהנה לכל ילד וילד, בין אם הם ממוקמים בחצר הביתית, בפארק השעשועים או במוסד חינוך כלשהו.

ניתן לחלק את המתקנים למגוון סוגים, אך העיקריים שבהם הם מתקנים מעץ או ממתכת ומתקני אקסטרים. מתקני המשחק עלולים להיות מסוכנים בעקבות תחזוקה שאינה איכותית, תכנון לקוי בחסר, אי שמירה על מרווחים ושימוש בחומרים שאינם ראויים.

בדיקת גני שעשועים

אישור בטיחות למתקני שעשועים במוסדות חינוך וגני ילדים - מבין שירותנו:

  • ביצוע בדיקות שנתיות למתקני משחק בגני ילדים ובתי ספר
  • ווידוא יציבות המתקנים
  • ביצוע בדיקות מרחקי המתקנים ממבנים
  • רישיון עסק לגן ילדים

בחברתנו מועסקים מספר אנשי מקצוע אשר בעלי ניסיון וידע מקצועי של שנים בכל נושא הבטיחות של מתקני המשחקים השונים.

רישיון עסק לגן ילדים - הסכנות במתקני המשחקים בגני ילדים

יחד עם כל החיוביות שמתקני המשחקים מביאים איתם כמו למשל הוצאת אנרגיות וחיבור יותר לסביבה החיצונית מאשר למסכים הדיגיטליים, הם גם טומנים בתוכם סכנות רבות שיש להיות מודעים אליהם ולנקוט בצעדים הנכונים למזעור התאונות. הרבה פעמים אנחנו מתקינים מתקני משחקים גם בבית, ולא נוקטים באמצעי הבטיחות שחשובים מאוד גם שם.

במוסדות החינוך קיימים מגוון של מתקני משחקים אשר מפעילים את הילדים ומהווים חלק משגרת היום יום.  הילדים לומדים לשחק יחד, לפתח עצמאות ומבצעים פעילות גופנית.

קיימים מתקנים קבועים הכוללים ארגזי חול, סככות, מכשירי פעילות גופנית וגם מתקנים ניידים כמו אוהלים, כלי משחק וכו'.

כל מתקן משחקים בישראל מחויב לפעול ע"פ תקן 1498 של מכון התקנים אשר מפרט דרישות בטיחות כלליות למתקנים במגרשי המשחקים  גם במוסדות החינוך השונים. ע"פ תקן 1498 של מכון התקנים, חובה לבצע בדיקה שנתית ע"י הנדסאי בטיחות מוסמך שיבדוק את תקינות המתקנים, את התקלות השונות, וימליץ בהתאם על תיקונים. ישנה חשיבות רבה לנושא מכיוון שהרבה דברים שאנשים שאינם מקצועיים ובעלי ידע בנושא  לא שמים עליהם דגש יכולים להיות מקור לאסונות קשים. אחד המקרים הקשים בישראל התרחש השנה בגן ילדים בקריית גת בו ילד בן 3 נחנק מחול ונפטר.

ילדים בגילאי גן והכיתות הנמוכות בבית הספר נמצאים בטווח הסיכון הגדול ביותר להיפגע ממתקני המשחקים, ורובם נפגעים בעקבות נפילה. מכאן, חשוב להשתמש במתקנים תקניים ואף מומלץ להתקין משטחי נחיתה בעלי בולמי זעזועים כמו דשא סיננטי, גומי וכו' על מנת להפחית את הנזקים מהנפילות.

קבלו ייעוץ ראשוני ללא עלות:

בטיחות בגני ילדים ומוסדות חינוך - סגירת דלתות ומגירות על אצבעות הילדים

קשה לעקוב אחר כמות הפעמים שאנחנו שומעים על סיטואציות או שאפילו אנחנו נוכחים בהן, כאשר בטעות נסגרות על אצבעות הילדים דלתות של מבנים או ארונות ומגירות.

כולנו בתור הורים מכירים את השלב של ילדינו בהם הם מתחילים "לחטט" בכל מגירות הבית, הארונות, ואפילו מאחורי הדלתות. השלב ההתפתחותי המדובר כולל בתוכנות סכנות רבות שילדינו לא מודעים אליהם ולא מיומנים להתמודד איתם. הורים רבים משתמשים במנעולים שונים לסגירת המגירות והארונות בבית אך גם בגילאים מאוחרים יותר זה עדין עלול לקרות וגם במקומות ציבוריים כמו גנים ובתי ספר. כאשר הטעויות הללו קורות, כל הורה ממהר לספק את הטיפול הטוב ביותר לילדו ולדאוג לבדיקת רופא, צילום רנטגן ובמקרים מסוימים גם ניתוחים וטיפולי פיזיותרפיה, אך האם ידעתם שהתאונות הללו טומנות בתוכן סכנות פוטנציאליות ארוכות טווח?

האיגוד הבריטי לכירורגיה פלסטית ושיקומית מצא שפציעות מסוג זה בגיל צעיר עלולות להוביל לכאבים כרוניים, כאבי ראש, דיכאון ובמקרים קשים גם לכריתת איברים בגיל מבוגר יותר. בנוסף, קיים פוטנציאל נזק משמעותי בביצוע משימות יומיומיות כמו הקלדה על מקלדת וקשירת שרוכים.

מכאן, חשוב מאוד לבצע בדיקות בטיחות הן בבית והן במוסדות החינוך השונים (גני ילדים, בתי ספר, מעונות, פנימיות וכו')  על מנת לוודא את תקינות הדלתות, הארונות, המתקנים והמשחקים השונים באמצעות אנשי מקצוע מוסמכים.

ייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

חדש!

מגוון רחב של שירותים לבתי ספר, גני ילדים, מעונות, מוסדות חינוך וקייטנות

על פי דרישות משרד החינוך