בטיחות בחשמל

ייעוץ בטיחות בחשמל

החשמל כיום מהווה צורך בסיסי בכל בית ובית בישראל אשר מספק מענה קבוע לצרכי מזון, מיזוג, תחבורה, בידור ועוד. "כוח לורנץ", אשר פועל על מטענים חשמליים כתוצאה מנוכחות מטענים חשמליים אחרים מהווה את אחד מארבעת כוחות היסוד של הטבע. ככל שהטכנולוגיה מתפתחת ומתקדמת, יחד איתה גם המכשירים החשמליים שמספקים לנו מענה טוב יותר ויותר על צרכים אנושיים וחברותיים, אך עם זאת יש לזכור שהחשמל טומן בתוכו סכנות בטיחותיות רבות ויש לנהוג בבטיחות רבה בנושא.

מהן בעצם סכנות החשמל?

לחשמל יש פוטנציאל נזק אדיר, ובעקבות תקלות ואירועים שונים הוא יכול לגרום לשריפה, להתחשמלות ובמקרים קיצוניים גם להתפוצצות. התאונות הללו קורות לרוב בעקבות טיפולים ותיקונים ע"י חשמלאים שאינם בעלי ההיתרים הדרושים ובעלי ידע מקצועני נדרש במתקני ומכשירי חשמל, בפגיעה ונגיעה בכבלי חשמל ובהעדר שימוש בהגנה על מכשירי החשמל כמו מפסקים מגנים. לאחרונה התרחשה תאונת בטיחות קשה בגן ילדים ברמת גן, בו שתי מנורות פלורסנט התנתקו מהתקרה והתנפצו סמוך לילדים ולהורים וגרמו לפיצוץ עז. במזל לא נגרם נזק פיזי לילדים, אך כל הרצפה התמלאה בשברי זכוכיות.
החשמל במוסדות החינוך השונים
משרד החינוך מחייב את מוסדות החינוך בישראל לבצע ביקורת שנתית לכל מכשירי החשמל, התקעים, השקעים והלוחות החשמליים ע"י גורם מקצועי ומוסך בעל רישיון חשמלאי בהתאם לגודל המתקנים החשמליים. בנוסף, אחת לחמש שנים ובעת הצורך המשרד דורש לבצע בדיקת מערכות חשמל ע"י חשמלאי בודק.
המוסד לבטיחות ולגהות ממליץ בנוסף לכל הבדיקות הללו לבצע בדיקה חודשית למפסקי המגן, ע"פ מסמך תקנות החשמל (הארקות ואמצעי הגנה בפני חישמול במתח עד 1000 וולט), התשנ"א – 1991.

החשמלאים המוסמכים והבודקים בחברת דוד דנינו מספקים שירותי בדיקות לכלל מוסדות החינוך השונים כבר למעלה מעשור. לאחר ביצוע הבדיקות בצורה מקיפה ויסודית החשמלאים מתריעים על התקלות השונות וממליצים על דרכי פעולה והתמודדות נכונים.

ייעוץ ראשוני ללא עלות

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

חדש!

מגוון רחב של שירותים לבתי ספר, גני ילדים, מעונות, מוסדות חינוך וקייטנות

על פי דרישות משרד החינוך